- Yanlış Bilinenlerbeyoglu

yanlis-bilinenler-large

Çikolatayı insanlara sevdirmenin en güzel yolu nasıl keşfedildi?

1960’lı yıllar O dönemin ülke şartları ve zorlukları ile mücadele edilirken belli bir kesimin lüks bir lezzet olarak tükettiği çikolatayı halka yaymak ve  sevdirmek için, kısıtlı olan kakao hammaddesini (Kakao ve Kakao yağı) daha efektif  çoğaltarak kullanabilmek için  tedariki kolay olan bir ürün ile birleştirmek istenir.Bu arayış ithalat dan çok yerli bir ürün olmak zorundadır. Dünyanın en kaliteli ve de yerli üretimi olması sebebiyle tercihleri Fındıktan yana olur.Öncelikli istekleri maliyet olarak pahalı ithalat olarak kısıtlı olan bir ürünü daha ekonomik bir şekilde çoğaltmak ve çikolatayla harmanlanan bu ürünü halka insanlara İstanbul’a mal etmektir. Ve sevgi ile yoğrulan çikolatanın hamuru fındıkla bütünleşir  kısa bir sürede ‘’Beyoğlunda ki çikolatadan‘’diye kendinden söz ettirmeye başlar.

İsim süreci nasıl gelişti?

İlk dönemlerde Lider markasıyla üretilip satıldı  ancak kısa bir sürede  geniş bir kitleye ulaşan ve beyoğluna yolu düşenlere ‘’Beyoğlunda ki çikolatadan‘’diye sipariş edilir hale geldi ve kendinden söz ettirmeye başladı bizim meşhur Beyoğlu çikolatası böylece tescilli bir marka olarak günümüze kadar ulaştı.

Beyoğlu Çikolatasının büyülü lezzeti nasıl korunuyor?

Lider Çikolata A.Ş. Sanayici kimliğiyle gelişen iş kapasitesine uyumlu sistemlerle çalışan proseslerinin bulunduğu işletme bünyesinde Beyoğlu Çikolatasının büyülü gizemini bozmadan günlük sadece 300 Kg el yapımı olarak katkısız ve ilk günkü formülle üretmektedir. Bizi diğer taklit markalardan ayırt eden en büyük özelliğimiz budur .BEYOĞLU çikolatasının nostaljisini ve gizemini sadece el yapımı üretimle koruyabilirsiniz.

Beyoğlu çikolatasının ambalajı neden farklı?

BEYOĞLU çikolatasının ambalajı neden daha şık değil? İlk üretildiği zamanlarda Ülkede ambalaj sanayinde alternatif olmayışı sebebiyle mevcut seçeneklerden metalize ambalaj değerlendirilmiş ve kullanılmıştır. Zaman içinde ambalaj bir kaç kezdeğiştirilse de, tüketici özellikle eski ambalaj şeklinde olmasını talep etmiştir bu nedenle tekrar metalize ambalaja dönülmüştür.Ancak İstiklal caddesi haricinde Beyoğlu Çikolatasını sevenleriyle buluşturmak üzere geçmiş ile günümüze bir köprü kuran yeni ambalaj yapısı ve alternatif ürün  gramajlarıyla seçkin satış noktalarında yerini almıştır.

Beyoğlu çikolatasının yeni ambalajı neden farklı?

BEYOĞLU çikolatasının nostaljisini yaşamak isteyen müşterimize  30Gr, 90Gr, 150Gr, 300Gr lık seçeneklerde sunulmak üzere ambalajlar yeniden tasarlandı ve seçkin satış noktalarındaki yerini aldı.

Beyoğlu Çikolatasının lezzet taklitçileri varmı?

BEYOĞLU Çikolatası nı birden fazla marka satıyor, neden? İşimizi doğru yaptığımız için taklitlerimiz yıllar içinde oluştu.Kanuni hakkımızı kullanıyoruz, ama maalesef çok etkili olmuyor. Bazı davalarımız senelerdir devam ediyor  sonuçlanana kadar da taklitçi firmalar ürünleri bizim markamız Beyoğlu Çikolatası adı altında üretmeye ve satmaya devam ediyor.